Image

Ładowanie

normolife - komory normobaryczne

Jesteśmy firmą z pięcioletnim doświadczeniem w budowie nowoczesnych komór normobarycznych. Nie boimy się wyzwań!

NormoLife

+48 722-77-80-80

biuro@normolife.eu

© 2019 Normolife.eu | Realizacja: RATAQ

Normo Life

Dlaczego warto

Terapia normobaryczna ma przede wszystkim skutecznie zwiększyć ilość komórek macierzystych. Dzięki temu, organizm dużo szybciej się regeneruje oraz naprawia uszkodzone, lub nawet już bardziej schorowane tkanki. Podczas pobytu w komorze normobarycznej tlen swobodnie uwalniany jest do wnętrza komory, w odróżnieniu do innych miejsc hiperbarycznych, w których powietrze dostarczane jest wyłącznie w maskach. Długość wizyty nie jest również w żaden sposób ograniczona czasowo ze względu na optymalne warunki fizjologiczne. Oczywiście pobyt w kapsule wiąże się z wieloma prozdrowotnymi działaniami. Już po pierwszej sesji pacjencji odczuwają znaczącą poprawę samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia. Związane jest to głównie z lepszym dotlenieniem wszystkich komórek ciała. Regularne zabiegi normobarii skutecznie stymulują gojenie się ran i tkanek, znacząco poprawiają krążenie krwi i jednocześnie wykazują działanie bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne. Dodatkowo, zmniejszają obrzęki tkanek, a także wspomagają proces eliminowania szkodliwego dla organizmu tlenku węgla. Ponadto, po terapii znacząco wzrasta aktywność komórek, które odpowiadają za stan kości.


Wizyta w komorze normobarycznej szczególnie zalecana jest osobom, które chorują na cukrzycę, łuszczycę lub zmagają się z innymi schorzeniami skórnymi. Odpowiednie dotlenienie organizmu okaże się również przydatne w przypadku chorób naczyniowo-sercowych. Tego typu terapia dodatkowo wspiera również rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznych, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie w przypadku autyzmu oraz po porażeniach mózgowych i nowotworach. Pobyt w kapsule pomoże też pacjentom cierpiącym na bezsenność, częste migreny, alergikom oraz okaże się przydatny w trakcie walki z nadwagą. Poprawia również widzenie u osób borykających się z niedotlenieniem siatkówki. Terapia ciśnieniem barycznym okazuje się również szczególnie przydatna w przypadku sportowców i osób aktywnych fizycznie. Dostarczenie do wszystkich komórek ciała optymalnej ilości tlenu, znacząco zwiększa wydajność organizmu, co z kolei przekłada się na uzyskanie lepszych wyników sportowych. Regularne sesje w komorach normobarycznych zalecane są również piłkarzom, którzy mają problemy z niegojącymi się ranami lub często pojawiającymi kontuzjami. Zwiększone ciśnienie atmosferyczne zdecydowanie przyczynia się do lepszego, a co najważniejsze skutecznego odbudowania się zdegenerowanych tkanek. Osoby, które regularnie odwiedzają komory normobaryczne nie tylko odczuwają znaczącą poprawę ogólnego samopoczucia i stanu zdrowia, ale również zauważają polepszenie się kondycji skóry. Trzeba mieć jednak na uwadze, że terapia w żaden sposób nie zastępuje faktycznego leczenia, antybiotykoterapii oraz chirurgii.

Komora Normobaryczna to nowoczesne urządzenie podnoszące jakość naszego zdrowia. Seans w komorze polega na spędzeniu 2 lub więcej godzin w sferze podwyższonego ciśnienia do 1500 hPa. Jednocześnie oddychasz najbardziej korzystną atmosferą dla Twojego ciała. W skład atmosferyczny wchodzi: tlen 40% zawartości, dwutlenek węgla na poziomie od 1,5% do 2%, wodór 0,5%.

Dzięki podwyższonemu ciśnieniu, zwiększamy zdolność rozpuszczania tlenu w osoczu. Natleniamy swój organizm o wiele skuteczniej, niż ma to w przypadku oddychania w normalnych warunkach. Tlen dostaje się także do miejsc o utrudnionym przepływie krwi. Wolne rodniki tlenowe są niszczone przez tlen i następuję przyśpieszony proces regeneracji i namnażania komórek macierzystych. Już po pierwszych sesjach widać efekty, w postaci poprawy stanu skóry, lepszego samopoczucia, poprawienia kondycji fizycznej oraz lepszego zapamiętywania.


Co rzeczywiście dają seanse w komorze normobarycznej?


* spowolnienia starzenie się organizmu i przedłuża życie,

* zwielokrotnienia ilość komórek macierzystych (do 100%),

* dotlenia organizm na poziomie komórkowym, tlen dociera nawet do miejsc o utrudnionym przepływie krwi,

* ograniczają pojawienie się stanów zapalnych,

* poprawiają wydolność fizyczną i psychiczną organizmu,

* pomagają w utrzymaniu silnych kości i mocnych stawów,

* zmniejszają obrzęk uszkodzonych tkanek,

* stymulują regenerację nabłonków oraz produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych m.in. za elastyczność skóry,

* przyśpieszają rozwój nowych naczyń krwionośnych,

* zwiększają zdolności zapamiętywania,

* pomagają w odzyskiwaniu sił życiowych,

* sprzyja w leczeniu wielu chorób np. Nowotworów.